کروچیف
 
قالب وبلاگ
Flag of Iran.svg ایران
  • ۲۰۲ فروند ای‌اچ‌-۱جی بین‌المللی بر اساس سفارش سال ۱۹۷۲ بین سال‌های ۱۹۷۴ تا۱۹۷۷ خریداری شدند. ۶۲ فروند به سیستم شلیک موشک‌های ضدتانک تاو نیز مجهز بودند. حدود ۵۰ فروند در سال ۲۰۰۸ فعال است. پنها ۲۰۹۱ مدل بهینه‌سازی‌شده این هلیکوپتر توسط شرکت پنها بدون لیسانس سازنده است.

بِل اِی‌اِچ-۱ کبرا نوعی بالگردی جنگنده ساخت شرکت بل است که در دهه ۱۹۶۰ بر اساس بالگرد چندمنظوره پرطرفدار یواچ-۱ ایروکوای طراحی شد. این بالگرد اولین پرواز خود را در سال ۱۹۶۵ انجام دده و از سال ۱۹۶۷ وارد ارتش آمریکا شد. این بالگرد در دو نوع اصلی تک‌موتوره و نوع پرقدرت‌تر دوموتوره ساخته‌شده‌اند. نوع دوموتوره این بالگرد در اصل به سفارش نیروی تفنگداران دریایی آمریکا تولید شد و ۲۰۲ فروند از آن نیز در دهه ۱۹۷۰ از سوی ایران خریداری شد.

مل تک‌موتوره این بالگرد معروف به HueyCobra در دهه ۱۹۸۰ در نیروی زمینی ایالات متحده با هلیکوپتر ای‌اچ-۶۴ آپاچی جایگزین شد. البته تعدادی از آن‌ها همچون بسیاری از هلیکوپترهای جنگی دیگر آمریکا کاربرد غیرنظامی پیدا کرده و به عنوان هلیکوپتر آتش‌نشان برای اطفای حریق جنگل‌ها استفاده می‌شوند.[۱] اما مد‌ل‌های ارتقایافته دوموتوره کبرا معروف به ای‌اچ-۱ دبلیو سوپرکبرا و ای‌اچ-۱ زد افعی همچنان هلیکوپتر جنگنده اصلی تفنگداران دریایی ارتش ایالات متحده هستند.

بل ای‌اچ-۱ کبرا
AH-1 Cobra.jpg
ای‌اچ-۱دابلیو سوپرکبری در حال برخاستن
نوع هلیکوپتر جنگنده
سازنده بل
اولین پرواز ۱۹۶۵/۰۹/۰۷
بکارگیری ۱۹۶۷
وضعیت فعال
کاربران اولیه ارتش ایالات متحده آمریکا
هوانیروز ایران
نیروی دفاعی ژاپن
ارتش اسرائیل
تولید ۱۹۶۷ تا بحال
تعداد ساخت ۱،۱۱۶ (تک‌موتوره)
[ جمعه بیست و سوم تیر ۱۳۹۱ ] [ 10:48 ] [ مهدی ]
.: Weblog Themes By MihanSkin :.

درباره وبلاگ

سلام
امیدوارم بتونم در مورد بالگرد ها کمکتون کنم
این وبلاگ یه فرصت برای تشکر از کروچیف های
دلسوز و متخصصین بی ادعا می باشد
مواظب خودتون باشین
امکانات وب

آپلود نامحدود عکس و فایل

آپلود عکس

دریافت کد آپلود سنتر

Google

در اين وبلاگ
در كل اينترنت


دوستتون دارم